Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZakázaná exkurze: Co je pravým důvodem?

Zakázaná exkurze: Co je pravým důvodem?
19.03.2012

Prostějov - O novém obchodním centru a o starém společenském centru toho bylo řečeno spoustu. Problém je, že to nové nikdo neviděl a to staré znají někteří jenom zvenčí. Proto občanské sdružení Pro Prostějov vymyslelo a dohodlo na pátek 16. března ve Společenském domě exkurzi pro veřejnost a zastupitele. Světe, div se, dohodnutá exkurze se nakonec nemohla uskutečnit z důvodů bezpečnosti v objektu města. Nabízí se otázka, zda byl pravým důvodem příliš špatný stav. Nebo je důvodem příliš dobrý stav budovy, na což není vhodné veřejnost upozorňovat?

Pro někoho není problém postavit někde jinde nový sál za 100 milionů. Jenže k sálu je potřeba přidat zázemí. To zázemí za dalších 50 milionů, které v KASC je a které mávnutím ruky zboříme a které by se dalo využít.

Nový společenskosportovní sál je potřeba někam umístit, je potřeba někam odkládat stoly, lidi, účinkující, auta... Pokud nechcete vstup do sálu přímo z ulice, a chcete třeba šatny a slušné pódium, tak potřebná podlahová plocha narůstá. Pokud to ořežeme, kouká z toho další sportovní hala na periferii města.

Je KASC opravdu v tak hrozném stavu, nebo právě naopak není v hrozném stavu? Kde je pravda? Kdo vlastně chce bourat KASC ve prospěch komerce? Kdo chce stavět sál nový (ale jinde a za naše)?

Na místě samém je potřeba veřejnosti ukázat, jak je KASC hrozná budova, že se musí zbořit. Je potřeba vysvětlit výhodnost celé transakce bourání a stavění, a to opravdu nejlépe na místě samém. Prostě Exkurze do KASC je potřeba. Prosíme magistrát, aby něco podobného pomohli či umožnili v nejbližší době zorganizovat.

Jan Navrátil


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář

Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce