Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskŽáci II. stupně základních škol se budou školit v první pomoci

Žáci II. stupně základních škol se budou školit v první pomoci
06.08.2019 07:15

První pomoc a záchrana života. To je naděje pro ty, kteří se dostanou do obtížné zdravotní situace.

„Ne každý jedinec je schopen poskytnout první pomoc zraněnému. Důvodem může být třeba obava z toho, že není pro tuto činnost dostatečně vybaven znalostmi. Tomu chceme čelit už na základních školách, kde pro děti druhého stupně pořádáme školení první pomoci,“ uvedl primátor František Jura.

Přednášky budou podle jeho slov organizovány v jednom bloku pro žáky 6. a 7. tříd, ve druhém bloku pro žáky 8. a 9. tříd. Jednoho bloku se účastní zhruba asi 50 až 100 žáků.

„Přednášky budou vedeny zábavnou formou, srozumitelně a s co největší snahou o interakci a možnosti praktického nácviku pro děti. Obsah je nastaven tak, aby co nejlépe vyhovoval a byl benefitem dané věkové kategorii,“ doplnil náměstek primátora Jan Krchňavý. Náklady budou zhruba 90 tisíc korun. (red)

Foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce