Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZačaly zápisy do mateřinek

Začaly zápisy do mateřinek
30.03.2012

Prostějov - Prostějovské mateřské školy dnes otvírají své brány budoucím svěřencům. Od osmé hodiny ranní probíhají zápisy do školek. Rodiče s dětmi mohou přicházet až do páté hodiny odpolední. Počet přijatých dětí podléhá stanovené kapacitě školy.

Co všechno potřebujete

Mateřské školy ve městě dnes nabírají nové předškoláčky. Na jednotlivých pracovištích budou mít rodiče k dispozici všechny potřebné informace. K zápisu se musí spolu s dětmi dostavit sami rodiče nebo jejich zákonní zástupci. Při evidenci je potřeba mít s sebou občanský průkaz, rodný list a očkovací průkaz dítěte. V případě odvolání je možné žádost podat ke Krajskému úřadu Olomouckého kraje, odbor školství, mládeže a tělovýchovy. Počet přijatých dětí podléhá stanovené kapacitě školy.

Kdo má přednost?

Kritéria při posuzování přijetí dítěte upřednostňují děti, které bydlí v Prostějově. Zohledňuje se věk dítěte, délka docházky do mateřské školy a zaměstnanost rodičů. Právníci ovšem upozorňují, že posuzováno má být výhradně dítě, a nikoliv rodič! Řada rodičů navíc řeší zápis dítěte do školky s předstihem, dříve než vůbec začne pracovat. Následně ale zřejmě už nikdo nezkoumá, jestli  rodič skutečně pracovat začal a jestli vydržel po celý školní rok.

Mateřské školy v Prostějově

MŠ, Rumunská, pracoviště Mozartova ulice

MŠ, Moravská, pracoviště Raisova ulice

MŠ, Partyzánská, pracoviště Květná ulice , A. Krále a Hanačka

MŠ, Šárka, pracoviště  Libušinka ,Dvořákova a Žešov

MŠ, Smetanova (Vrahovice)

ZŠ a MŠ, Kollárova, pracoviště Husovo náměstí

ZŠ a MŠ, Melantrichova, pracoviště Fanderlíkova

ZŠ a MŠ, Palackého, pracoviště ul. 5. května (Čechovice) a
Mánesova

ZŠ a MŠ Jana Železného, Sídliště a MŠ v areálu školy ředitelství Cyrilometodějské gymnázium a MŠ, Komenského, pracoviště MŠ sídliště Svobody 53 

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Prostějov, Komenského, pracoviště Speciální mateřská škola Mozartova.

(kaa)

Ilustrační foto: (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce