Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZačalo seniorské cestování

Začalo seniorské cestování
27.06.2019 08:19

Staré autobusové nádraží na olomoucké Tržnici. Ve čtvrtek 20. června odtud o půl osmé ráno odjel autobus se seniory, kteří se přihlásili na výlet v rámci projektu Seniorského cestování.

„Možnost vyjet po kraji jsem v minulosti už využila a vždycky to bylo super. Proto jsem neváhala ani letos,“ svěřila se před nástupem do autobusu Jindřiška Leitgebová.

První letošní výlet, který měl start v Olomouci, zavedl seniory do Javorníku, na zámek Jánský Vrch, a také do Jeskyní Na Pomezí.

„Seniorské cestování se stalo oblíbeným krajským projektem. Každý rok jeho prostřednictvím vycestují za poznáním více než tři tisícovky seniorů nad šedesát let. Letos jsme po dohodě se sousedním Moravskoslezským krajem přidali výlety i do tohoto regionu. Zájem o ně nás příjemně překvapil,“ řekl krajský zastupitel pro oblast cestovního ruchu Vladimír Lichnovský.

Náklady na projekt ve výši jednoho a půl milionu korun hradí Olomoucký kraj. Každý senior tak zaplatí za cestu jen dvě stovky. Aby se dostalo na všechny zájemce, mohou se senioři účastnit vždy pouze jednoho výletu.

„Krajská rada seniorů Olomouckého kraje považuje tuto aktivitu za velmi prospěšnou. Senioři se nejen podívají na zajímavá místa v regionu, ale navíc se seznámí s vrstevníky a navážou nové kontakty,“ uvedla předsedkyně krajské rady seniorů Milena Hesová.

Mezi osvědčená lákadla úspěšného projektu patří například zámek a muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem, přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně nebo hrad Helfštýn. Chybět nebudou ani dva tradiční výlety pro handicapované.

(Zdroj Olkraj.cz)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce