Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZa zlodějinu dřeva na dva roky za katr

Za zlodějinu dřeva na dva roky za katr
30.11.2012

Prostějovsko - Topná sezóna, která se rok od roku prodražuje, byla nejspíše důvodem zlodějiny, která se stala v tomto týdnu za obcí Hačky. Neznámý výtečník tady ukradl dřevo za 45 tisíc korun. Pachateli hrozí až dvě léta za mřížemi.

Z trestného činu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel, který za obcí Hačky ukradl smrkovou kulatinu. „K události došlo v tomto týdnu, konkrétně v době od 27. do 29. listopadu, u křižovatky do obcí Hačky, Bohuslavice a Hvozd. Lapka stačil ukrást 25 kubíků smrkové kulatiny v délce 5,8,10 a 12 metrů," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková a dodala, že jedné z poškozených obcí tak vznikla škoda za 45 tisíc korun.

Policisté případ šetří pro trestný čin krádež, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.

(red)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce