Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZa nákupy o víkendu nejezděte, Olomoucká ulice bude před rondelem ucpaná

Za nákupy o víkendu nejezděte, Olomoucká ulice bude před rondelem ucpaná
30.05.2013 16:03

Prostějov – O víkendu se dají čekat kolony v Olomoucké ulici. Stát v nich budou například ti, kdo pojedou za nákupy do hypermarketu Tesco. Odbočování na konci frekventované výpadovky budou řídit semafory.

„V sobotu i v neděli bude omezen průjezd okružní křižovatkou v Olomoucké ulici. Výjezd z Prostějova na dálnici a do nákupní zóny budou řídit semafory. Dají se očekávat dopravní komplikace,“ upozornila mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová.

Částečnou uzavírku si vyžádají stavební práce na napojení odbočovací větve z rondelu směrem k budoucím prodejnám u marketu OBI. Nákupní park se rozšíří o velkou prodejnu Kaufland, o dva obchody se sportovním zbožím, A3 sport a Hervis sport, rychlé občerstvení nadnárodní společnosti a také obchodní dům JYSK a prodejnu elektroniky. Areál má být hotový do konce července. (das)

Rozestavěná prodejna u OBI. Foto: archiv

Situace uzavírky. Repro: Magistrát města Prostějova, odbor dopravy

Diskuze

petr 6.6.2013 23:06
Dobrý den. Chci se zeptat, jak tam budou jezdit kolaři. To tam postavte rovnou záchranku a policajty, protoze je to špatně vyřešené. Děkuji
Za nákupy o víkendu nejezděte, Olomoucká ulice bude před rondelem ucpaná

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce