Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZa černé skládky začnou padat pokuty

Za černé skládky začnou padat pokuty
01.08.2019 08:07

Neúnosnou situaci s nepořádkem u odpadových kontejnerů na Husově náměstí už není možné tolerovat. Ve víkendový čas je toto místo velmi frekventované a někteří lidé ho využívají místo sběrného dvora. Auty sem vozí kvanta rozličného odpadu a u kontejnerů vytváří černé skládky. Za ně teď budou padat sankce.

„Jsme nuceni přistoupit k mimořádným opatřením. Pochopitelně zajistíme okamžitý mimořádný úklid společností FCC a na místo necháme umístit informaci o pokutě za černou skládku. Městská policie se postará o zvýšenou frekvenci kontrol tohoto místa během denních i nočních hodin,“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal a doplnil:

„Je skutečně alarmující a zároveň moc smutné, jak někteří občané znečišťují naše krásné město. Pokud se bude situace opakovat, budeme se inspirovat městem Šternberk, kde instalovali fotopasti.“

Mnozí občané tento nápad vítají. „Je mi zle, když se mám dívat na ten nepořádek. Neodhodím na chodník ani kousek papíru a co potřebuji vyhodit z domácnosti, automaticky zavezu do sběrného dvora. Třeba při cestě na velký nákup. Kdo tady dělá nepořádek, ať také zaplatí za jeho úklid,“ řekla nám rozhořčeně jedna ze zdejších obyvatelek. (red)

Foto: občané Husova náměstí


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce