Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZa bruslením a svatomartinskými trhy můžete vyrazit do Olomouce

Za bruslením a svatomartinskými trhy můžete vyrazit do Olomouce
12.11.2015 11:08

Chcete si zabruslit, ochutnat svatomartinské víno či husu? Vyrazte do Olomouce na  svatomartinské trhy. Oslavy, které se na Dolním a Horním náměstí letos konají poprvé, včera odstartovaly  i provoz na veřejném kluzišti.

Svatomartinské trhy začaly na Horním náměstí ve středu v 11 hodin žehnáním mladému vínu a slavnostním přípitkem. Poté už je k dispozici gastronomická nabídka se zvláštním zřetelem na svatomartinskou husu.

Podle organizátora Petra Ilgnera nabídne desítka vinařů desítky vzorků klasického bílého a červeného vína a také mladé svatomartinské víno. Celkem by se tak měli zájemci setkat s až stovkou vzorků.

Čtyřdenní program nabídne rovněž koncerty Ládi Kerndla, cimbálové muziky Slanina nebo skupiny Bluesberg. Pro ty, kteří se těší na první bruslení, bude kluziště na Dolním náměstí otevřené denně zdarma od 9 do 22 hodin až do konce února. Bruslaři mají k dispozici zastřešené zázemí, funguje i půjčovna bruslí. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce