Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZa autem do příkopu přistálo další

Za autem do příkopu přistálo další
31.01.2013

Březsko / Brodek u Prostějova - Ještě než stačili hasiči dnes ráno vyprostit z příkopu v Březsku havarované auto, odehrála se tam další nehoda stejného scénáře. U Brodku zase zůstala po srážce dvou aut zraněná osoba.

Koničtí hasiči po příjezdu do Březska zajistili havarované vozidlo, které po kolizi zůstalo mimo komunikaci. K jejich překvapení se ale brzy odehrála na tomto místě další kolize osobního automobilu se stejným scénářem. „Vyprostili tedy z příkopu obě vozidla," konstatuje mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Zatímco zde se vše obešlo bez zranění, nedaleko Brodku u Prostějova si srážka dvou aut vyžádala jednoho zraněného. „K pomoci na místo vyjely jednotky požární stanice Prostějov posílené o hasiče z Brodku. Lékařská pomoc zdravotnické záchranné služby na místě ošetřila jednu zraněnou osobu. Hasiči zde provedli nutná protipožární opatření a kontrolu možného úniku provozních kapalin," doplňuje mluvčí.

(red)

Ilustrační foto: HZSOL


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce