Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZ venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie)

Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie)
06.07.2013 11:11

Prostějovsko – Jak vypadá moravská vlajka? Při příležitosti oslav duchovních patronů Moravy, svatých Cyrila a Metoděje, zavlála z budov nejméně deseti venkovských radnic také na Prostějovsku. Podívejte se!

Na počest 1150. výročí příchodu slovanských věrozvěstů na Velkou Moravu vyvěsily žluto červenou vlajku se zemským znakem z roku 1462 stovky městských a obecních úřadů, a to nejen na Moravě, ale i v Čechách a na Slovensku. „Výzvu jsme letos rozeslali počtvrté. Každý rok se k ní připojuje víc a víc radnic. Zatímco v roce 2012 pověsilo moravskou vlajku tři sta devadesát sedm sídel, letos jich bylo už sedm set čtyřicet osm,“ říká Lenka Holaňová z Moravské národní obce. Po čtyřech letech je jich desetkrát tolik.

Vlajku Moravy, o jejíž podobě se vedou spory, protože tomuto historickému území nebyla nikdy oficiálně udělena, vyvěsili vedle té státní také někteří starostové na Prostějovsku. V mírném, teplém větru se ve čtvrtek vlnila například ve Víceměřicích, Nezamyslicích, Jesenci, Kladkách, Čechách pod Kosířem nebo v Klenovicích na Hané. Určice připevnily k žerdi v prvním patře obecního úřadu moravský prapor s šachovanou orlicí na modrém pozadí. (das)

Foto: D. Sekanina

Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie) Z venkovských radnic zavlály vlajky Moravy (fotogalerie)

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce