Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskZ práce bral součástky a prodával je za pakatel v kovošrotu

Z práce bral součástky a prodával je za pakatel v kovošrotu
31.10.2013 11:05

Prostějov – Jeden zloděj prodával součástky, které ukradl ve firmě, kde pracoval. Druhý se pro ně vloupal do garáže. Oba se teď mohou bát pětiletého vězení. 

„Čtyřicetiletý muž z Prostějovska kradl během září a října v soukromé firmě, kde byl zaměstnaný, komponenty určené k výrobě kování na kamna. Ty pak prodal ve výkupně sběrných surovin a peníze použil pro vlastní potřebu,“ popsala policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že při své poslední krádeži byl přistižen a předán do rukou policistů. Paradoxní na tom je, že muži dali za součástky v kovošrotu necelých sedm tisíc, ale firmě, kde pracoval, způsobil škodu za osmdesát tisíc korun.

Jiný zloděj, který se začátkem týdne vloupal pro bednu se součástkami do garáže v Močidýlkách, napáchal škodu témř dvojnásobnou. Náhradní díly si majitel cenil na sto čtyřicet tisíc korun. „Na případu intenzivně pracujeme a po pachateli pátráme,“ ujistila mluvčí Urbánková.  (das)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce