Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskWolker sedící, snící – odhalen. Přisedněte...

Wolker sedící, snící – odhalen. Přisedněte...
29.03.2018 06:32

V centru města si od včerejšího odpoledne můžete přisednout na lavičku, na níž zasněně spočívá jeden z významných prostějovských rodáků – básník Jiří Wolker. Dlouho avizovaný projekt se proměnil v realitu.

Základem díla sochy Jiřího Wolkera se stala autentická dobová fotografie Wolkera uvolněně spočívajícího na lavičce v nenucené póze. Autor Miloš Karásek sochu prostějovského rodáka slavnostně odhalil 28. března 2018 v 15 hodin na náměstí TGM v Prostějově.

Slavnostní události se zúčastnilo množství Prostějovanů, nechyběl autor díla, žijící příbuzná básníka, zástupci kulturního scény ani místní politici. Zhudebněné básně Jiřího Wolkera představilo studentské divadlo POINT při Gymnáziu Jiřího Wolkera.

Prostějov získal ojedinělé a zajímavé umělecké dílo, které ve veřejném prostoru není tak zcela běžné. Navíc – kolemjdoucí mohou - v případě zájmu – klidně přisednout.

„Náhodou se mi to moc líbí. Je to originální a pěkné. Doufám, že sochu nějací vandalové neponičí,“ řekl nám pan Pavel, který odhalení sochy přihlížel.

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce