Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVyužívejte dešťovou a odpadní vodu

Využívejte dešťovou a odpadní vodu
20.04.2017 08:07

Lidé si od května budou moci žádat o finanční podporu při budování systémů na zalévání, případně využití v domácnosti. Program je určený pro rodinné a bytové domy.

Program na podporu využívání dešťové a odpadní vody vyhlásí ministerstvo životního prostředí na konci dubna. Zaměřený je hlavně na majitele nebo stavitele rodinných a bytových domů. Lidé mohou získat dotace od patnácti do šedesáti tisíc korun, vždy ve výši až padesáti procent celkové ceny nového zařízení.

„Dotace bude možné získat na opatření na zachytávání srážkové vody, na akumulaci srážkové vody pro splachování toalet a zálivku zahrady. Dále na využití přečištěné odpadní vody pro splachování nebo na odpojení srážkové vody od kanalizace,“ uvedla mluvčí ministerstva životního prostředí Jana Taušová.

Žádosti o dotace při hospodaření s vodou mohou lidé podávat od května. Celkem na ně ministerstvo životního prostředí vyčlenilo sto miliónů korun. (Zdroj MŽ ČR)

Ilustrační: foto ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
reklama
banner

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce