Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVyužívejte dešťovou a odpadní vodu

Využívejte dešťovou a odpadní vodu
20.04.2017 08:07

Lidé si od května budou moci žádat o finanční podporu při budování systémů na zalévání, případně využití v domácnosti. Program je určený pro rodinné a bytové domy.

Program na podporu využívání dešťové a odpadní vody vyhlásí ministerstvo životního prostředí na konci dubna. Zaměřený je hlavně na majitele nebo stavitele rodinných a bytových domů. Lidé mohou získat dotace od patnácti do šedesáti tisíc korun, vždy ve výši až padesáti procent celkové ceny nového zařízení.

„Dotace bude možné získat na opatření na zachytávání srážkové vody, na akumulaci srážkové vody pro splachování toalet a zálivku zahrady. Dále na využití přečištěné odpadní vody pro splachování nebo na odpojení srážkové vody od kanalizace,“ uvedla mluvčí ministerstva životního prostředí Jana Taušová.

Žádosti o dotace při hospodaření s vodou mohou lidé podávat od května. Celkem na ně ministerstvo životního prostředí vyčlenilo sto miliónů korun. (Zdroj MŽ ČR)

Ilustrační: foto ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce