Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVýsledky několika výběrových řízení se poněkud zadrhly

Výsledky několika výběrových řízení se poněkud zadrhly
31.01.2013

Prostějov - Magistrátu se pod rukama zbořilo hned několik výběrových řízení poslední doby. O nabízený produkt mělo zájem pramálo firem nebo nesplnily podmínky, a tak muselo být vše zastaveno. O co šlo?

Do řízení se přihlásilo málo zájemců, a tak nesplňovala legislativní podmínky a musela být zrušena. „Hrálo" se o poskytování telekomunikačních služeb, marketingové služby, stacionární radary a výrobu zpravodajských bloků.

Poskytování telekomunikačních služeb

Vyhlášeno - zrušeno - opět vyhlášeno - a v této chvíli ze dvou třetin uzavřeno. „Vybrali jsme dodavatele, záležitost mobilních telefonů ještě musíme dořešit," vysvětlil na tiskové konferenci novinářům první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Krkolomný průběh vylepšily alespoň finance. „Tady se nám podařilo stáhnout cenu za zakázku z původních 4,5 milionů na překvapivých 800 tisíc. Došlo ale k chybě v systému elektronické aukce. Jeden z účastníků chtěl ještě snížit tuto konečnou cenu a systém mu to neumožnil, proto se odvolal a aukci znovu zopakujeme," vysvětlil Pospíšil.

Zpravodajské bloky

O zakázku v hodnotě jednoho milionu korun měla zájem pouze jedna jediná firma. Výherce soutěže měl zajistit zpravodajské bloky „Prostějovského infokanálu". Ty doposud měla na svých bedrech olomoucká firma ZZIP. „I zde jsme řízení zrušili, protože byl pouhý jediný zájemce," uvedl Jiří Pospíšil. Paradoxně, přesto tento jediný kandidát uspěl! Důvodem byla klička v legislativě, a to ta, že jako jediný má na tuto práci v regionu licenci. Šlo o využití obecné výjimky ze zákona, a zmíněná firma tak zakázku nakonec získala. „Nikdo není schopen nám tuto službu poskytnout, kromě této firmy, která zpravodajské bloky dnes připravuje. Smlouva bude uzavřena na dobu neurčitou po dobu trvání jejich licence. Ta je platná asi do roku 2015," vysvětlil Pospíšil. Otázka ovšem je, do jaké míry je tato investice města nezbytná.

Dodavatel služeb v oblasti marketingu

I zde musel magistrát výběrové řízení utnout. Přihlásily se sice tři firmy, ale dvě z nich nesplnily zadávací podmínky. Do boje se zapojila firma Petarda Production z Ostravy, sdružení Pro Prostějov a firma, která ji doposud zajišťovala - TK Plus Prostějov. Pikantní se může zdát mimo jiné to, že sdružení Pro Prostějov do řízení rovnou přišlo s žádostí na zrušení tohoto tendru. Otvírá se tak pomyslné pole k různým spekulacím. A co od této zakázky rada města očekává? „Chtěli bychom být vidět jak v rámci regionu, tak v rámci Moravy a celé České republiky. Prostějov by měl být zviditelněn i mezinárodně," uvedl obecné požadavky náměstek Pospíšil. Lukrativní, čtrnáctimilionová zakázka, je však zatím u ledu.

Nedořešený radarový tendr

I tady zůstává jediný zájemce - tedy opět legislativně neprodyšné. Radary stále nečinně „korodují". Jak už jsme informovali, magistrát požadoval měření okamžité rychlosti jízdy vozidla jedoucího kolem radaru nebo bezpečné úložiště dat, kam se nedostanou nepovolané ruce. To mělo být buď přímo na magistrátu nebo u městské policie. „Dvě firmy tato naše kritéria nesplnily," upřesnila k nedořešenému řízení náměstkyně primátora Alena Rašková.

Znovu

Jako pravděpodobná možnost se jeví fakt, že magistrátu nezbývá než zkoušet dál štěstí ve výběrových řízeních. To konec konců potvrdil i první náměstek Jiří Pospíšil: „Budou probíhat další a další řízení a doufejme, že se nějakého konce dobereme. Podmínky pro opakování jsme upravili tak, abychom zaujali co nejvíce firem. Teď už jen čekáme, kolik se jich znovu přihlásí."

(kaa)

Foto: (jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce