Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVypuknou čarodějnické reje. Vyberte si

Vypuknou čarodějnické reje. Vyberte si
30.04.2013 09:08

Prostějovsko – Na příchod Filipojakubské noci jsou už připravení pořadatelé v různých koutech okresu. V Plumlově budou dokonce dva čarodějnické reje současně.

Oslavy Filipojakubské, jinak také Valpuržiny noci vypuknou dnes večer. Slet mají čarodějnice na starém hřišti v Určicích, před školou v Čechách pod Kosířem, na náměstí v Brodku u Konice, na Běleckém Mlýně a také v Němčicích. Právě zde se odehrají první Čarovřesky, tedy uvřískané setkání populárních čarodějnic a černokněžníků.

Čarovřesky s třískotékou

„Na taneční parket u stadionu se sletí čarodějnická elita. Účast přislíbili Baba Jaga, Rumburak, Saxana, Nesmrtelná teta a další. V pět hodin odpoledne zahájí netradiční i tradiční soutěže, otevřou čarodějnické kasino a chybět nebude čarodějnická třískotéka,“ pozvala do Němčic nad Hanou Eva Bašková z domu dětí Orion.

Čtrnáctý slet a Beltine

Vrchovatě si užijí čarodějnice na srazu v Plumlově. Program čtrnáctého sletu v režii Plumlovských nadšenců bude mít značný spád. O půl páté vystoupí v kempu Žralok Kouzelná školka, po půl hodině tu začne Balónková pohádka, za dalších třicet minut mají sabat plumlovské čarodějnice a přesně v šest zahájí svou čarodějnickou show Duo Fernando.

„Následuje produkce Čiperných ježibab, Zelínin víceboj pro čarodějnický dorost a soutěž o titul Nejkrásnější čarodějnice. Před devátou večer pak spustí ohňovou show žonglérská skupina Prometheus z Vyškova a program vyvrcholí upálením čarodějnic,“ doplnil Marek Otruba ze Spolku Plumlovských nadšenců. „Akce se koná za každého počasí, k dispozici máme velké stany,“ vzkázal.

Jen o kousek dál, v plumlovském zámku, budou od šesti večer lákat na speciální představení v komnatách. „Amatérští herci ze skupiny historického šermu Malleus provedou návštěvníky od doby, kdy začali Keltové slavit svátek jara Beltine, až k čarodějnickým procesům,“ naznačil kastelán zámku Pavel Zástěra. Výpravy se budou střídat po pětačtyřiceti minutách až do devíti. (das)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce