Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVýlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie)

Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie)
30.04.2013 13:12

Plumlov – Dnes brzy ráno najely do téměř vypuštěného Bidelce nákladní auta. Rybáři zahájili výlov rybníka v Plumlově, jehož dno je po třech letech znovu zamořené splašky. Do okolních nádrží putovala více než třicet metráků ryb. Některé vynucený výlov nepřežily.

Dnešní odlov začal brzo ráno a už kolem osmé hodiny tady byla řada zvědavců. „Podívejte se kolem. Možná ještě najdete mrtvé ryby. Včera tady byly,“ kritizuje přihlížející senior, který se u rybníka zastavil na procházce se psem. „Není se co divit, že je tu bahno. Přírodní nezpevněná hráz tamhle naproti se vymílá vodou a bláto se dostává na dno,“ míní jiný přihlížející muž. Ani on ale nechtěl prozradit své jméno.

Teplá voda škodí

Rybáři z Povodí Moravy zdůvodňují úhyn ryb počasím. „Nějaké ryby tu opravdu ležely. Na vině jsou poměrně vysoké teploty a taky teplá voda, která v rybníku po odpouštění zůstala. Ryby měly málo kyslíku. Odlov byl vynucený okolnostmi, běžně se tak pozdě na jaře neprovádí,“ vysvětlil vedoucí útvaru rybářství Povodí Moravy Ivo Krechler. Podle něj to odnesly hlavně bílé ryby nebo třeba candáti.

Ruční práce

Elektrický agregát nebo stará dobrá ruční práce? Museli rybáři při odlovu ryby omráčit? „Ne to rozhodně ne. Ryby lovíme pěkně postaru, pomocí podložní sítě. Máme dvouleté kapříky, roční štiky a plotice,“ vyjmenoval Krechler.

Vodohospodáři využívali Bidelec jako takzvanou komoru a proto přesně vědí, kolik ryb mohou v sítích čekat. „Navezli jsme sem ryby z jiných nádrží, tudíž víme, že by zde mělo být například dvacet metráků kapra,“ doplnil Krechler s tím, že odlov musí proběhnout opravdu rychle, aby ryby v ohřáté vodě déle netrpěly.

Splašky opět plní vodu rybníka

Povodí Moravy potřebuje mít nádrž prázdnou. Má obavy ze splašků, které sem stále přitékají, a proto chce bahno na dně zkontrolovat. Když se ukáže znečištění, musí rybník znovu odbahnit.

„Věříme ale, že to nebude nutné. Přesto to musíme prověřit, protože rybník je nad plumlovskou přehradou a jeho voda musí být čistá,“ konstatovala mluvčí Povodí Gabriela Tomíčková. Rybník zůstane v ideálním případě prázdný asi tři týdny. Pokud se bude bagrovat, půjde o delší čas. Nádrž vodohospodáři Bidelec kompletně vyčistili před třemi lety. (kaa)

Dopolední výlov Bidelce. Foto: A. Kajlíková

Čtěte také:

Bidelec: rybáři ráno vytáhnou 32 metráků ryb

Bidelec Povodí Moravy opět vypustí. Bojí se, že rybník v Plumlově má zamořené dno

Holandské lodě se osvědčily

Splašky v Bidelci má vyčistit zeolit

Bidélec nebo Bydelec? Zmastil to úředník

Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie) Výlov Bidelce v teplém počasí byl podívanou (fotogalerie)

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce