Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVykutálená důchodkyně spáchala podvod

30.09.2011

Prostějovsko - Tvrdila, že ve svých dvaasedmdesáti letech pracuje, pobírá plat čtrnáct tisíc čistého, zatajila své dluhy, které nezvládá splácet, i skutečnost, že žádá soud o povolení oddlužení. Vyinkasovala další úvěr ve výši dvacet pět tisíc. Teď má na krku úvěrový podvod.

Z trestného činu úvěrový podvod komisaři z oddělení hospodářské kriminality obvinili dvaasedmdesátiletou ženu z Prostějovska. Ta začátkem letošního roku docílila prostřednictvím obchodního zástupce uzavření smlouvy o úvěru 25 000 korun, který se zavázala uhradit v 13 pravidelných měsíčních splátkách. „Do žádosti, která slouží jako podklad pro posouzení bonity klienta, uvedla, že má průměrný čistý měsíční příjem 14 000 korun. Přitom pobírala pouze starobní a vdovský důchod ve výši 10 884 korun, jiné příjmy neměla. Navíc zatajila své finanční závazky vůči jiným bankovním i nebankovním subjektům, svou nezpůsobilost dohodnuté splátky řádně hradit i skutečnost, že se chystá ke Krajskému soudu v Brně podat návrh na povolení oddlužení své osoby. Úvěrové společnosti způsobila škodu ve výši nejméně 25 000 tím, že finanční prostředky použila pro svou vlastní potřebu," vysvětlila mluvčí Policie ČR Eva Čeplová. Ženě hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce