Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVyjednávání na prostějovské radnici asi nebude jednoduché

Vyjednávání na prostějovské radnici asi nebude jednoduché
07.10.2018 07:54

Komunální volby pořádně zamíchaly poměrem sil na prostějovské radnici. Voleb se zúčastnilo 37,76 % voličů.Nejvíc hlasů získalo hnutí ANO 2011, které bude mít v novém zastupitelstvu sedm mandátů.

Šest mandátů díky 15,94% hlasů získalo místní hnutí Na rovinu, pět mandátů pak Pévéčko. Po čtyřech mandátech budou mít ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova a ČSSD, tři mandáty získala Změna pro Prostějov. Po dvou mandátech budou mít v novém zastupitelstvu komunisté, KDU-ČSL a SPD T. Okamury. A pokud chcete jména, pak tady jsou:

ANO 2011

Mgr. František Jura, ing. Jiří Rozehnal, ing. Jaroslav Faltýnek (přeskočil díky preferenčním hlasům z 12. místa na třetí), Marcela Župková, Dagmar Faltýnková, Bc. Miloš Sklenka a Roman Karšulín.

Na rovinu

Mgr. ing. Aleš Matyášek, Mgr. Martin Hájek, Petr Kapounek, ing. Petr Lysek, Mgr. Petr Ošťádal, Tomáš Peka

Pévéčko

PaedDr. Jan Krchňavý, Mgr. Ivana Hemerková, Mgr. Jiří Pospíšil, MUDr. Bohuslav Machaň, MUDr. Martin Balák

ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova

ing. Milada Sokolová, ing. Tomáš Blumenstein, ing. Marek Moudrý, Bc, Jan Zatloukal

ČSSD

RNDr. Alena Rašková, MUDr. Pavel Holík a Božena Sekaninová (oba díky preferenčním hlasům přeskočili několik spolustraníků), ing. Zdeněk Fišer

Změna pro Prostějov

ing. Jan Navrátil, ing. Arch. František Fröml, ing. MBA Hana Naiclerová

KDU-ČSL

ing. Petr Kousal, MVDr. Zuzana Bartošová

KSČM

PaedDr. Jaroslav Šlambor, ing. Václav Šmíd

SPD T. Okamury

ing. Radim Fiala, ing. LL.M, MBA Pavel Dopita

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce