Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVyjádření Prostějova k majetkovému vyrovnání nerozumím, říká starostka Držovic

Vyjádření Prostějova k majetkovému vyrovnání nerozumím, říká starostka Držovic
13.02.2014 12:15

Prostějov, Držovice - Zastupitelé se na svém úterním jednání budou opět zabývat otázkou majetkového vyrovnání s Držovicemi. Na stole leží další dopis starostky Blanky Kolečkářové. Jde o reakci na rozhodnutí zastupitelstva v záležitosti pokračování soudního sporu. Starostka chce vysvětlení.

„Nerozumím tomu, co mi vlastně koncem roku od vedení města Prostějova přišlo za vyjádření. Z reakce primátora neumím vyčíst, zda souhlasí s naším dalším jednáním ohledně finančního vyrovnání, nebo bude trvat na soudním procesu. Nevím vůbec, zda se nějakých peněz od města dočkáme. Proto jsem poslala písemný dotaz,“ uvedla dnes starostka Držovic Blanka Kolečkářová. Netají se tím, že by byla ráda, kdyby se už celá záležitost uzavřela.

Prostějovské tajnosti

Program jednání městského sboru, které proběhne v příštím týdnu, k této otázce moc sdílný není. Z jednacího bodu je pouze patrné, že zastupitelé potřebné podklady dostanou k dispozici až dodatečně. Víc informací nemá ani mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

„Mohu jen potvrdit to, co se dá vyčíst z jednacích bodů úterního zastupitelstva. K záležitosti mimosoudního vyrovnání s obcí Držovice budou materiály k dispozici dodatečně,“ uvedla Gáborová. K zamyšlení je, zda zastupitelé budou schopni rozhodovat narychlo bez předem poskytnutých informací. 

Sdílnější byl nakonec primátor Miroslav Pišťák, který potvrdil, že zastupitelé dostanou k dispozici dopis starostky Kolečkářové.

„Návrh usnesení, ke kterému se zastupitelé budou vyjadřovat říká, že souhlasí s tím, aby součástí mimosoudního vyrovnání byla částka 2,9 milionu korun. Vezmou na vědomí dopis paní starostky a potvrdí platnost rozhodnutí usnesení zastupitelstva, kde bylo schváleno, že součástí mimosoudního vyrovnání bude právě tato částka. Je to projev dobré vůle a definitivní ukončení sporu. Tedy pouze v případě, že uzavřeme mimosoudní dohodu. Pokud k tomu nedojde, trváme na soudním dořešení," uzavřel Pišťák.   

Zamítavý výsledek

Problémem majetkového vyrovnání s Držovicemi, které se od Prostějova odtrhly v roce 2006, se zastupitelé zabývali několikrát a loni nakonec odhlasovali, že vše v případě mimosoudní "nedohody" ponechají v rukou justice.  

„Pak souhlasíme s pokračováním soudu. Je to naprosto legitimní. Nad rámec vyrovnání jsme ochotni dát dva miliony devět set tisíc korun, víc ne,“ trval tehdy primátor Miroslav Pišťák na nabídce prostějovské radnice. 

Celý problém tkví v tom, že poslanecká sněmovna naprosto netradičně rozhodla o oddělení Držovic od Prostějova v polovině finančního roku. To způsobilo všechny následné rozepře o majetek. (kaa)  

Ilustrační foto: archiv

Čtěte také:

Soud mezi Prostějovem a Držovicemi bude pokračovat. Návrh Držovic neuspěl

Držovice nechtějí po Prostějovu deset, ale už jen necelých pět milionů. Přečtěte si dopis, který napsala starostka primátorovi!

Pracujeme na smíření, vzkazují opatrně Prostějov a Držovice


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     


Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce