Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVrahovická večerka a podchod – nepříjemný úsek na spojnici s centrem

Vrahovická večerka a podchod – nepříjemný úsek na spojnici s centrem
27.06.2012

Prostějov - „Proč nikdo neřeší popíjení u přejezdu do Vrahovic? Matky s kočárky nemůžou projít, smrdí to tam, člověk se bojí, co bude. Je ve zmíněné večerce u kolejí WC? Pokud vím, tak tam ti výpitci konají potřebu v okolí a hlavně v podchodu pod kolejištěm, kde se díky odpudivému smradu nedá projít. Tak se, radní, zamyslete, na čí straně chcete a budete stát: je to slušný občan, nebo opilec?" napsali nám dva naši čtenáři. Podívali jsme se na problém zblízka.

Na tento nepříjemný stav upozorňují obyvatelé města už dlouho, například v roce 2006 na Fóru Zdravého města. Lidé tehdy požadovali vyčistit podchod pro chodce směrem do Vrahovic. Tehdy se k tomu vyjadřoval vedoucí odboru komunálních služeb Jaroslav Štěpaník: „Podchod je zahrnut v ručním čištění města a je pravidelně čištěn."

podchodKam na WC?

Na místo jsme se zašli podívat. Bylo poledne a návštěvníci večerky zrovna hodovali. Zeptali jsme se prodavačky, zda je k dispozici sociální zařízení. Není. Odkázala nás na první patro tamního baru, kde sociálky jsou. Bar byl ale zavřený a sociálky nebylo možné použít. Další možné místo, kde si ulevit, je v areálu autobusového nádraží. Tady ovšem nastává potíž - vstup je možný pouze po vhození pětikoruny. Tedy ani sem, jak předpokládáme, se někteří lidé od večerky nepohrnou. V záloze je ještě další varianta toalet, a to v budově hlavního vlakového nádraží.

Čistota podchodu

Hygienu podchodu má na starosti .A.S.A Technické služby. Jak nám řekla jednatelka Iveta Jurenová, v poslední době byl s čistotou tohoto místa problém. „Měli jsme v poruše stroj, kterým čistíme celý prostor podchodu. Teď je vše v pořádku a plánujeme, že se čištění bude provádět častěji. Doposud to bylo jednou týdně. V poslední době nám potíže nadělala naplavená hlína, ale teď je už vše v pořádku." O tom, že by v podchodu byly lidské exkrementy, nic neví. Ani Jaroslav Chromek, vedoucí podchod1oddělení údržby majetku města: „Podchod je v majetku magistrátu a o čistotu se staráme. O znečištění tohoto typu ale nemám informace, žádné stížnosti k nám nedorazily. O tom, že by tam mělo být nakáleno - to slyším poprvé. Poslední stížností byla prasklá žárovka, tu jsme vyměnili."

Procházení podchodem

Jak je to s obavami lidí při procházení podchodem, jsme zjišťovali také. Za dobu 15 minut, co jsme na místě hlídkovali, prošlo podchodem pět žen. Naopak dva muži volili cestu po silnici přes koleje. Připomeňme ale, že bylo poledne, jiná situace by pravděpodobně nastala večer nebo v noci.

(kaa)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce