Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVolavka. Příběh inspirovaný prostějovskými speciály má pokračování

Volavka. Příběh inspirovaný prostějovskými speciály má pokračování
01.02.2014 08:01

Prostějovsko – Už dva měsíce se dá sehnat kniha, jejíž příběh přiznává inspiraci prostějovskými vojenskými letci a armádními speciály. V románu Volavka Monika Maratová volně navazuje na svůj thriller Smrtící odkaz z roku 2010.

Křest druhé knihy pražské autorky se konal už v listopadu v Bratislavě. Za kmotra jí byl i velitel 601. skupiny speciálních sil v Prostějově Karel Řehka, jehož vojáci tento týden absolvovali už třináctou rotaci na ambasádě v Kábulu. Útvar tak odstartoval pátý rok svého působení při ochraně českého zastupitelského úřadu v Afghánistánu.

Volné pokračování

O čem román Volavka je? „Elitní pilot Petr Teffler, který se vrátil ke svým milovaným bitevním vrtulníkům, má nelehký úkol. Musí se vypořádat s minulostí, která mu vtrhla do života tím nejméně příjemným způsobem. Aby pomohl nejmocnějšímu muži českého vojenského zpravodajství, riskuje v roli volavky svůj vlastní život. Přitom se současně stává terčem rafinované pomsty překupníka drog. A aby toho nebylo dost, jeho milostný vztah je v troskách,“ říká anotace knihy, kterou vydalo nakladatelství Naše vojsko.

České a moravské reálie

Když Monika Maratová, literátka žijící v Praze, vydala v roce 2010 Smrtící odkaz, uspořádala autogramiádu v prostějovském Národním domě.

„Příběh je inspirován událostmi, které lze denně číst v tisku. Odehrává se na atraktivních místech v Čechách i na Moravě, ale také ve Vysokých Tatrách,“ zmínila se tehdy autorka. Román Volavka, který na její prvotinu volně navazuje, měl zatím autogramiádu jen při křtu v Bratislavě. (das)

Křest knihy. Foto: archiv 601. skupina speciálních sil generála Moravce


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce