Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVodu z přehrady zkoumala hygiena. Drží si dobrou modrou!

Vodu z přehrady zkoumala hygiena. Drží si dobrou modrou!
08.06.2019 08:03

V minulých dnech vyrazili k plumlovské přehradě hygienici, aby na začátku koupací sezony provedli v pořadí druhou kontrolu kvality vody. Zajímalo je především množství sinic. A přehrada si udržela modrého smajlíka.

Plumlovská přehrada trpí dlouhodobými problémy právě se sinicemi řadu let. Největší vliv na jejich výskyt má lidská činnost a také absence čističek na přítocích. Podle ředitelky odboru hygieny obecné a komunální Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Evy Čehovské budou kontroly prováděny i letos pravidelně. „Z důvodu zajištění ochrany veřejného zdraví, zjištění účinnosti provedené revitalizace vodní nádrže Plumlov, budou nadále i v rekreační sezoně 2019 prováděny odběry a rozbory vody ke koupání i na ukazatel sinice vždy ve 14denních intervalech," dodala ředitelka.

V loňském roce si přehrada od hygieniků vysloužila modré smajlíky, značící vodu vhodnou ke koupání, až do konce července. Pak museli hygienici přehradu ocejchovat žlutými smajlíky, které značily zhoršenou kvalitu vody. V posledním srpnovém týdnu ji pak označili za natolik znečištěnou, že ke koupání vhodná nebyla. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
20.07.2019 08:13

Dne 15. července vyrazili k plumlovské přehradě opětně hygienici, aby provedli v pořadí čtvrtou kontrolu kvality vody. Zajímalo je především množství sinic. A přehrada si udržela modrého smajlíka.

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce