Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVloupači měli chuť na cigarety i slivovici

Vloupači měli chuť na cigarety i slivovici
29.06.2015 10:40

Vloupání do dvou podniků řeší prostějovští policisté. V prvním případě se zloděj vloupal do hostince, v druhém do zmrzlinářství.

Dne 27. června se neznámý pachatel vloupal do hostince v obci na Němčicku. "Po vypáčení vchodových dveří vnikl do provozní části hostince, kde odcizil hotovost z výherního automatu a 197 krabiček cigaret různých značek. V přilehlém skladu pak odcizil finanční hotovost ve výši 3 tisíce korun," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. Celkově svým jednáním způsobil škodu za bezmála 42 tisíc korun.

Probouráním se přes obvodovou zeď budovy se ve dnech 27. až 28. června vloupal dosud neznámý pachatel do přípravny zmrzliny v Kostelecké ulici v Prostějově. V provozovně odcizil elektroniku, výrobní zařízení, 10 litrů slivovice a jiné drobné vybavení. Předběžně stanovená cena odcizených věcí je 40 100 korun. Probouráním otvoru ve zdivu, způsobil pachatel další škodu ve výši 3 tisíce korun. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce