Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVítězky čtenářské soutěže si už užívají tabletu a "empétrojky"

Vítězky čtenářské soutěže si už užívají tabletu a
02.06.2013 12:56

Prostějov - Zuzana Zaoralová a Karolína Skřičková. To jsou jména čtenářek, které měly nejpřesnější „mušku“ v soutěži pořádané redakcí iprostejov.cz a jazykovou školou Big Ben. Domů si za odměnu odnesly tablet a přehrávač MP 3.

Soutěž na webu iprostejov.cz probíhala od pondělí 13. do pátku 24. května. Vítězkám se podařilo splnit základní podmínku, která spočívala ve správné odpovědi na dotaz, o čem pojednává básnička, kterou se učí žáci v Big Ben School na videu. Jednalo se o duhu. Druhá otázka už byla o dost těžší. Ptali jsme se na počet dětí, které se ve školním roce 2012/2013 zapsaly do kurzů angličtiny této školy.

Zuzana Zaoralová uvedla 335 a o generaci mladší Karolína Skřičková 332 dětí. Ve skutečnosti je jich 387 a jejich odhad byl tak dost přesný.

„Něco jsem si o škole našla a zkusila tipnout co nejpravděpodobnější číslo,“ prozradila vítězka a čerstvá majitelka tabletu Zuzana Zaoralová, která patří k pravidelným čtenářům zpravodajského portálu iprostejov.cz. „Zajímá mě třeba kauza Kasko. Uvidíme, jestli se nakonec zbourá, nebo ne,“ poznamenala.

Jen těsný rozdíl v odhadu znamenal druhé místo a prémii v podobě přehrávače MP 3 pro mladinkou Karolínu Skřičkovou. (das)

Foto: redakce iprostejov.cz

Vítězky čtenářské soutěže si už užívají tabletu a Vítězky čtenářské soutěže si už užívají tabletu a Vítězky čtenářské soutěže si už užívají tabletu a

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce