Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVíte, jak jezdí cyklobus?

Víte, jak jezdí cyklobus?
28.04.2019 07:36

V minulých letech byl od dubna do září o víkendech provozován na trase Prostějov – Protivanov a Prostějov - Jedovnice cyklobus. Tato služba se setkala s velmi kladným ohlasem cykloturistů a byla v hojné míře využívána. Cyklisté tuto službu mohou  využít i letos.

TRASA Prostějov – Rozstání – Jedovnice:

Provoz tohoto cyklobusu byl objednán u společnosti FTL – First Transport Lines, a.s., Prostějov, která jako jediná je držitelem licence na provozování autobusové linky na požadované trase a dále disponuje autobusovým přívěsem s potřebnou kapacitou kol a splňuje další požadavky, jako např. možnost nákupu jízdenky s využitím dálkového přístupu.

„Tento cyklobus bude provozován v termínu od 19. 4. 2019 do 29. 9. 2019,“ uvedla náměstkyně primátora Alena Rašková.

TRASA Prostějov – Protivanov:

Cyklobus je provozován na autobusových linkách 780434 Prostějov – Buková – Protivanov a 780432 Prostějov – Protivanov – Boskovice, které provozuje dopravce Arriva Morava, a.s.

„V letošním roce je uvažováno s provozem cyklobusu na výše uvedených linkách od 1. 5. 2019 do 29. 9. 2019 (v souladu s provozem cyklobusů u společnosti Arriva Morava, a.s.). Vozík na přepravu kol je v majetku města Prostějova a je dopravci na základě příslušné smlouvy zapůjčen, město hradí náklady spojené s jeho opravami a údržbou,“ dodala Rašková. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce