Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVirtuální prohlídka KASC od střechy až do podzemí

Virtuální prohlídka KASC od střechy až do podzemí
31.05.2012

Prostějov - Dříve plánovaná exkurze do veřejných i neveřejných prostor Společenského domu v Prostějově nebyla doporučena bezpečnostním technikem budovy. Nyní je prohlídka těchto prostor umožněna všem, i když pouze virtuálně. Navíc se návštěvníci dozví zajímavé informace.

Prohlídka vznikla jako reakce na zrušenou exkurzi v budově KASC, kterou plánovalo sdružení Pro Prostějov. Exkurzi nedoporučil bezpečnostní technik budovy s vysvětlením, že pohyb velké skupiny lidí by mohl být nebezpečný v prostorách, kde se nachází plynová, elektrická tlaková a zdvihací zařízení.

Budova není havarijní

Jedním z cílů prohlídky je ukázat veřejnosti, že budova není v havarijním stavu a že poskytuje mnoho prostor pro víceúčelové využití. V budově se nachází několik samostatných kluboven, které mohou posloužit např. k pořádání různých seminářů. Sál včetně dvou přísálí nabízí variabilní úpravu prostor pro různě velké plesy, koncerty nebo přehlídky. V interiéru i exteriéru budovy je jistě nutné provést opravy a budově by prospěla i modernizace vzhledu, ale stav rozhodně nevyžaduje demolici.

Zajímavosti

Věděli jste například, že uvnitř pódia je ukryt jevištní výtah, který umožňuje přepravu nábytku ze skladu v přízemí do druhého patra (na snímku)? Byli jste někdy v sále rytmiky ve třetím podlaží? Dívali jste se už na město ze střechy KASCentra? Webová stránka vás provede po budově pomocí panoramatických fotografií a odkazů. Ke každé místnosti zde najdete komentář se zajímavostí, týkající se daných prostor. Mezi místnostmi se dá procházet pomocí aktivních žlutých polí, která odkazují na další místnost.

Markéta Matyášková


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář

Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce