Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVíceúčelovou halu v jezdeckých kasárnách předkreslí architekti

Víceúčelovou halu v jezdeckých kasárnách předkreslí architekti
13.03.2013

Prostějov - Vedení Prostějova osloví čtyři architektonické kanceláře, aby zpracovaly studii nového společenského centra v bývalých jezdeckých kasárnách, které má nahradit stávající Kasko. Na studii vyčlenilo dvě stě tisíc korun.

„Chystáme výzvu pro architekty, aby připravili kompletní urbanistický pohled na lokalitu jezdeckých kasáren, kde by mělo vzniknout nové multifunkční centrum. Chceme nejdříve získat celkový přehled včetně začlenění všech souvisejících pozemků," vyjádřil se náměstek prostějovského primátora Zdeněk Fišer, který však nevylučuje ani další využití opuštěných kasáren. Město osloví celkem čtyři architektonické kanceláře.

Naděje na dotace

Začlenění starých nemovitostí do nových projektů bývá pro investory jistým druhem výhody. Stát takovému záměru totiž může přiklepnout dotační peníze. „V letošním roce tento typ dotace zatím vypsán nebyl. Vzhledem k tomu, že jsme teprve na začátku, je naděje, že přijde na řadu v příštím roce," doufá Fišer.

Zakázka malého rozsahu

Studie bude městskou kasu stát dvě stě tisíc korun. Výběrové řízení podle Fišera není potřebné. „Rozsahem se jedná o malou zakázku. Zadání musí být architekty splněno do jednoho měsíce," nastínil pravidla náměstek Fišer.

Spodní voda

Radnice dosud čeká na vyjádření společnosti Manthellan, která ji má informovat o dalším postupu. Zamýšlenou stavbu prodejní galerie v lokalitě Kaska může totiž zkomplikovat spodní voda. Firma má radním nastínit, jak se s tímto problémem vypořádá. „Probíhají běžné průzkumné práce, jejichž výsledky budou použity v dalších fázích přípravy projektu a projektování.  Výše spodní vody nemůže plánovanou podobu galerie nijak změnit, pouze se upraví náročnost technických opatření. Investor má s podobnými situacemi zkušenosti ze staveb v Olomouci a Teplicích," uvedl již dříve mluvčí projektu Juraj Aláč. Výši předpokládaných vícenákladů si ale ponechal pro sebe.

(kaa)

Budovy bývalých jezdeckých kasáren posloužily loni v říjnu k velkému cvičení hasičů a záchranářů. Foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce