Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVeterány se letos z lázní do lázní nevydají

Veterány se letos z lázní do lázní nevydají
23.05.2018 07:30

V loňském roce po třinácté auto a moto veteráni absolvovali cestu Z lázní do lázní. Svátek všech milovníků starých strojů začínal tradičně ve Skalce a končil odpoledne ve Slatinicích. Závod pořádá Hanácký auto moto veterán klub v AČR Prostějov ve spolupráci s Lázněmi Slatinice a Skalka, Obecním úřadem Čechy pod Kosířem a Vlastivědným muzeem Olomouc. Letos se ale nepojede.

„Na této sportovní soutěži nerozhoduje maximální rychlost vozidel, ale jezdec musí dodržet průměrnou rychlost-maximálně do 59 km/hod. Trasa soutěže měří 49 km a vede po silnicích prostějovského a olomouckého okresu a není uzavřena,“ vysvětlil předseda pořádajícího klubu Petr Studený. A to je právě zádrhel. Většina komunikací, po kterých se závod jede, je v rekonstrukci, třeba jako cesta Prostějov - Mořice. „Proto se technický výbor klubu shodl na tom, že letošní ročník zruší,“ dodal Studený.

O nablýskané krasavce ale nepřijdete. Jen je uvidíte dříve, a to už 16. června, kdy se pojede Veterán Rallye se startem v Němčicích nad Hanou. (ber)

Ilustrační foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce