Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVeršované olejomalby přinesly setkání po letech

Veršované olejomalby přinesly setkání po letech
31.08.2012

Prostějov - Výstava olejomaleb doplněných o verše samotného autora obrazů Stanislava Havlíka (na snímku uprostřed) právě probíhá v kavárně Národního domu. Malíře, původem z Obory u Boskovic, v tvorbě inspiruje literatura, hudba a příroda.

Zajímalo nás, o jaký druh obrazů se přesně jedná. „Je to olejomalba, ale není dělaná na plátno, jak je to běžné, je to malované na pevnou desku - sololit. Můžu do toho škrábat, rýt nebo zatloukat šroubek, což mi dovolí rozmanitější malování," odpověděl Havlík.

Ve svých obrazech a verších se autor zabývá i „sedmikráskami nad Brnem" nebo „Holkou modrookou". A jak se výstava líbí divákům? „Působí na mě velmi klidným, příjemným a vyrovnaným dojmem. Jelikož mám ráda kubismus, líbí se mi, že jsou zde kromě krásných barev a zajímavých témat i geometrické tvary," řekla návštěvnice vernisáže Jana Köhlerová.

Vernisáž dokonce posloužila i jako „pošta pro tebe", autor se na ní potkal se svým dávným spolužákem. „Z Prostějova jsem měl hodně spolužáků, několikrát jsem je navštívil, všichni mi o Prostějově vyprávěli," podotkl Stanislav Havlík.

Výstava potrvá do 26. září.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce