Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVeronika zvítězila ve Floristické soutěži ČZS

Veronika zvítězila ve Floristické soutěži ČZS
26.07.2019 06:46

Skvělého úspěchu dosáhla Veronika Mikulášková z Prostějova, studentka Střední školy polygrafické v Olomouci, ve finále 8. ročníku Floristické soutěže Českého zahrádkářského svazu, které nedávno proběhlo jako doprovodná akce výstavy KVĚTY na výstavišti v Lysé nad Labem. Stala se vítězkou kategorie JUNIORů. Prostějovanka bodovala ve finále 8. ročníku Floristické soutěže Českého zahrádkářského svazu.

„Do nejvyššího kola této soutěže postoupila jako náhradnice ze 4. místa moravského zemského kola, které se uskutečnilo koncem května v Prostějov za finanční podpory Olomouckého kraje a Statutárního města Prostějova. Před zraky stovek návštěvníků během dvou hodin plnili soutěžící dva úkoly. Celá výstava se nesla v duchu uměleckého směru BAROKO. Tomu také odpovídala soutěžní zadání. Junioři tvořili barokní kulatou kytici z růží, lučních a letních květů a zdobili vějíř pro šlechtičnu. Žáci kromě kytice připravovali vypichovaný koš pro operní pěvkyni. Na seniory jako druhý úkol čekala vypichovaná dekorace na hostinu. Byla tvořená na zdobný tác s použitím i ovoce a zeleniny," uvedla organizátorka moravského kola soutěže a místopředsedkyně ČZS pro práci s mládeží Vlasta Ambrožová.

Odborná profesionální porota hodnotila technické provedení, estetický vzhled a především dodržení tématu.Všechna krásná dílka se stala součástí výstavy, která končila v neděli 22. července.

Gratulujeme!

(Text a foto: Vlasta Ambrožová)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce