Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVeřejné WC? Málo dostupný víkendový „luxus“

Veřejné WC? Málo dostupný víkendový „luxus“
31.08.2012

Prostějov - Pro turisty, kteří v sobotu odpoledne nebo v neděli zavítají do města, je možnost ulevit si málo dostupným „luxusem". Jediné veřejné WC v provozu je tou dobou na hlavním nádraží, což je z centra trochu z ruky. A navíc bývá často kvůli vandalům v otřesném stavu.

„Hledala jsem veřejné toalety, jedny jsem našla (pozn.red.: veřejné WC v Knihařské ulici), ale byly zavřené," pokrčila rameny Ivana Šimůnková z Prahy.

wcZajímalo nás, jaké možnosti veřejných záchodů v Prostějově jsou. Seznam na webu radnice počítá se dvěma - v Knihařské ulici a na vlakovém nádraží. Ulevit si je možné i na prostějovské radnici, ovšem pouze v otevírací době magistrátu v pracovní dny.

Možnost otevření záchodů v Knihařské ulici i v neděli nebo opravení toalet na Vápenici stojí za zvážení. „WC v Knihařské zatím dle mých informací provozní dobu měnit nebude. Naproti tomu o jisté formě obnovení WC ve Smetanových sadech se uvažuje, a to v souvislosti s jejich rekonstrukcí," odpověděla na náš dotaz tisková mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

Otevírací doba WC v Knihařské:

Pondělí až pátek: 7 - 19

Sobota: 8 - 12

Provozní doba magistrátu:

Úřední hodiny:

Pondělí 8 - 17

Úterý 8 - 16

Středa 8 - 17

Čtvrtek 8 - 16

Pátek 8 - 14

Placení:

Knihařská... 5 Kč

Janáčkova (vlakové nádraží)... 5 Kč

magistrát... zdarma

přilehlé restaurace...cca 10 Kč

(jač)

Foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce