Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVelkou pardubickou poběží dva koně ze Srdéčka

Velkou pardubickou poběží dva koně ze Srdéčka
12.10.2019 08:01

Letošní Velká pardubická se rozběhne v neděli 13. října. Opět v ní budou zástupci dostihové centrály Stanislava Popelku. Ze Srdéčka u Hvozdu jsou do nejtěžšího dostihu na kontinentu přihlášeni dva koně, Stretton a Mahony. Konkurovat jim bude dalších devatenáct koní, z toho dva zahraniční.

Devítiletý valach Stretton ponese letos číslo 6. Vloni skončil ve VP třetí. Zástupce stáje Nýznerov se do Srdéčka přesunul v letošním roce od trenéra Olehly. Sezonu začal slušně současným druhým místem s Mahonym v Úvodní cross country Koroka. Ani další starty v kvalifikacích nebyly špatné, trenér Popelka mohutnému, kostnatému hnědákovi věří. V jeho sedle bude Brit Thomas Garner. V Pardubicích se představuje od roku 2015. V tom roce absolvoval také první start ve Velké pardubické, ale se Sokolem se do cíle nepodíval. Několikrát byl v sedle Ribelina, druhou šanci ve Velké pardubické mu dal v loňském roce Čestmír Olehla a obsadili třetí místo. Letos povede stejného koně.

Sedmiletému valachu Mahonymu určil los startovní číslo 21. Loňský vítěz Ceny Labe vstoupil slušně do sezony současným druhým místem se Strettonem v Úvodní cross country Koroka. V červnové kvalifikaci se tak od něj čekalo víc. Možná by mu víc sedla měkčí dráha. Srpnovou kvalifikaci měl rozjetou líp, ale udělal chybu na Velkém anglickém skoku, která ho v důležité fázi stála kontakt se soupeři. Tady ho nelze podceňovat. Mahony reprezentuje stáj Quartis-Zámecký vrch.

V jeho sedle bude zkušený švédský jezdec Niklas Lovén. V Pardubicích se poprvé prosadil v roce 1994 s Chabarovskem, Velkou pardubickou zažil v roce 2012, ale do cíle se s Imbirem nedostal. V roce 2016 s Delight My Fire vyhráli druhý nejvýznamnější dostih v den Velké pardubické, Cenu Labe, a v roce 2017 skončili na třetím místě ve Velké pardubické. V loňském roce Velkou s Delight My Fire nedokončil.

V neděli v Pardubicích ještě poběží v Ceně pivovaru Staropramen pětiletá Kornelia, v Ceně Vltavy Imphal a v Ceně Labe Lombargini a Marcus Aurelius.

V sobotních dostizích na stejném závodišti budou brvy Srdéčka hájit Duke, Korneta a Čáriray.

Ať koně jdou a dojdou ve zdraví! (ber)

Foto: DS Pardubice


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce