Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVelkorysé gesto Manthellanu: peníze od kolotočářů půjdou městu

Velkorysé gesto Manthellanu: peníze od kolotočářů půjdou městu
31.08.2012

Prostějov - Plocha pro umístění kolotočů v okolí Společenského domu v souvislosti s hodovým veselím zůstává zachována ve stejném rozsahu jako vloni. „V této souvislosti chci zdůraznit jednu zásadní věc. Stejně jako v loňském roce jsem dojednal se společností Manthellan bezplatnou výpůjčku pozemků pro Hanácké slavnosti, naopak za pronájem budeme  od kolotočářů inkasovat do městské pokladny. To je dle mého názoru poměrně zásadní zpráva," konstatuje první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

„Město Prostějov bereme jako partnera a snažíme se mu, podobně jako v jiných věcech, vyjít vstříc. Proto, stejně jako v minulém roce, nechceme po radnici za pronájem peníze," potvrzuje Juraj Aláč, mluvčí společnosti Manthellan. Plocha pro umístění kolotočů se předem žádným způsobem neupravuje. Město tak s poskytnutím prostor nemá žádné zvláštní náklady. V loňském roce město vybralo za pronájemparkoviste pozemků nájemné 132 700 korun, letos se předpokládá 133 400 korun.

„Na ploše provizorního parkoviště v ulici Komenského budou kolotoče do 23. září, parkoviště tedy musí být pro tento účel uzavřeno. O hodovém víkendu, což znamená v sobotu 15. a v neděli 16. září, bude navíc pro vozidla uzavřena ulice Komenského z důvodu bezpečnosti chodců a návštěvníků kolotočů," uvádí Lukáš Skládal z Odboru správy a údržby majetku města.

A co přesně návštěvníky hodů čeká?

„Kromě klasických kolotočů to budou o hodovém víkendu nejrůznější nafukovací atrakce, jako skluzavky, skákačky, případně trampolína, a to konkrétně na menší ploše v ulici Uprkova mezi tržnicí a Společenským domem. Parkoviště před hlavním vstupem do Společenského domu by mělo patřit aquazorbingu. Další atrakce pak budou připraveny na ploše parkoviště „v uličkách" v ulici Kostelní a parkovišti u finančního úřadu," prozrazuje Jiří Pospíšil.

(Pozn. red.: Pokud zaprší, může být aquazorbing i na provizorním parkovišti v ulici Komenského - na snímku.)

(red)

Foto: (dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce