Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVelikonoční jarmark se blíží

Velikonoční jarmark se blíží
09.03.2018 07:18

Ve dnech 24. – 29. 3. 2018 se uskuteční třetí ročník velikonočního jarmarku, jehož součástí kromě kulturního programu budou i velikonoční trhy. Radní již odsouhlasili ceny nájemného za užívání dřevěných prodejních stánků umístěných v rámci velikonočního jarmarku a výši poplatku za službu, a to právo přenechání prostoru pro umístění mobilního stánku.

Rozsah a průběh stánkového prodeje bude obdobný jako v minulém roce. V prostoru před muzeem bude umístěno až dvanáct stánků ve vlastnictví statutárního města Prostějova. Z důvodu většího sortimentu nabízených služeb bude nově v letošním roce, ve stejném prostoru, umístěn (v sobotu 24. 3. a v neděli 25. 3.) po dobu konání programu stan s nabídkou malování na obličej a airbrusch tetování. V nabídce budou také malé fóliové balonky,“ popsala náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

Stejně jako v předcházejících dvou letech bude výše nájemného za každý prodejní stánek a den v částce 100 Kč (včetně DPH) a nově výše poplatku za službu, a to právo přenechání prostoru pro umístění mobilního stánku v částce 100 Kč a den (včetně DPH). Součástí nájemného bude i dodávka elektrické energie, prostory pro umístění stolů pro občerstvení budou zdarma stejně tak jako místa sloužící k předvádění lidových řemesel spojená s prodejem vyrobeného zboží.(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce