Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVelikonoce proběhnou pod dohledem policie

Velikonoce proběhnou pod dohledem policie
30.03.2018 07:28

V návaznosti na blížící se velikonoční svátky a na aktuální situaci v Evropě přijali policisté preventivní bezpečnostní opatření. Zvýšený počet policistů dohlédne na veřejný pořádek a bezpečnost i v Olomouckém kraji nejen v ulicích, ale i na silnicích. Svoji pozornost zaměří do míst se zvýšenou koncentrací osob, jako jsou nádraží, obchodní centra, ale i do dalších míst, kde se budou konat různé společenské a kulturní akce.

Zároveň budou policisté dohlížet na bezpečnost a plynulost v silničním provozu. Velikonoce bývají často spjaty s požíváním alkoholu a z tohoto důvodu se policisté mimo jiné zaměří na řidiče, zdali neřídí pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Často o velikonočních svátcích usedají za volant i méně zkušení řidiči, kteří po delší době vyjedou opět na silnice, aby navštívili své příbuzné. „Apelujeme na řidiče, aby vždy nespoléhali na právo přednosti v jízdě, které jim v určité dopravní situaci plyne, ale aby raději počítali s chybami ostatních účastníků silničního provozu a volili tak defenzivní způsob jízdy," uvedl policejní mluvčí KŘP Olk Libor Hejtman.

V loňském roce během velikonočních svátků hlídky zkontrolovaly takřka 4 000 řidičů a odhalily 615 přestupků. Policisté zjistili sedm řidičů pod vlivem alkoholu, jednoho pod vlivem jiné návykové látky. Mezi další nejčastější přestupky patřilo překročení rychlosti, nepoužití bezpečnostních pásů a technický stav vozidla. „Řidiči způsobili 35 dopravních nehod, při kterých byly těžce zraněny dvě osoby, a třicet osob bylo zraněno lehce. Ve třech případech byl viník nehody pod vlivem alkoholu,“ upozornil hejtman. (red)

Ilustrační foto: PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce