Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVeletrh zábavy: příští rok u hvězdárny?

Veletrh zábavy: příští rok u hvězdárny?
31.05.2013 15:37

Prostějov – Rozpočet má sto tisíc, připravují jej desítky lidí a povyrazí se díky němu asi dva tisíce dětí. Dvoudennímu Veletrhu zábavy, který je největší akcí svého druhu ve městě i na okrese, letos vůbec nepřálo počasí. Přesto si na návštěvnost nestěžuje. Ještě pořádně neskončil a organizátoři ze Sportcentra už kují plány, že příští, jedenáctý ročník přesunou ze zimního stadionu do Kolářových sadů.

„Bohužel stále pršelo, tak jsme oba dny zůstali pod střechou zimního stadionu. Ve čtvrtek přišlo si patnáct set návštěvníků, což je více než loni, ale v pátek, kdy jsme chtěli mít program na náměstí před radnicí, jich dorazila do haly stadionu zhruba polovina,“ spočítala Tereza Zajíčková ze Sportcentra DDM.

Koloběžky odstartují v září

Déšť si přitom vynutil určité změny v programu. Nekonal se například koloběžkový závod kolem náměstí T. G. Masaryka, který měl při loňské premiéře bezmála dvě stovky startujících, a to dětí i dospělých. „Mrzí nás to. Ti, kdo se na něj těšili, ale nepřijdou zkrátka. Musí vydržet do září, kdy závody uspořádáme v náhradním termínu na Dni bez aut,“ slíbila Zajíčková.

Děti vyváděly za volanty elektrických autíček, na trampolíně, zdolávaly překážkové tratě, ale namáhaly si i hlavu a naučily se novým věcem. Věnovali se jim ochránci přírody, strážníci, hasiči, profesionální zdravotníci i budoucí sestřičky a inspirovali je třeba vrstevníci ze školy moderního tance, karatistického či gymnastického kroužku. Příští Veletrh zábavy by mohl být ještě o něco pestřejší.

Jeden velký dětský den

„Chceme oslovit organizace, které pořádají den dětí samostatně, napadá mě třeba knihovna, že bychom udělali jeden velký společně. Mohl by se konat v Kolářových sadech, kde je spousta místa na prezentaci volnočasových aktivit, ale hlavně na sportování a hry,“ prozradila zástupkyně ředitele prostějovského Sportcentra. V hlavách jeho pracovníků přitom zraje ještě jeden nápad. Říkají si, že kdyby protáhli program až do sobotního dopoledne, chodily by děti nejen se svými učitelkami, ale mohly by vzít s sebou i rodiče. (das)  

Pod střechou stadionu probíhal i páteční program. Foto: D. Sekanina

Veletrh zábavy: příští rok u hvězdárny? Veletrh zábavy: příští rok u hvězdárny? Veletrh zábavy: příští rok u hvězdárny? Veletrh zábavy: příští rok u hvězdárny? Veletrh zábavy: příští rok u hvězdárny? Veletrh zábavy: příští rok u hvězdárny? Veletrh zábavy: příští rok u hvězdárny? Veletrh zábavy: příští rok u hvězdárny? Veletrh zábavy: příští rok u hvězdárny?

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce