Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVečerník o demokracii?

Večerník o demokracii?
31.08.2011

Prostějov - Tak místní bulvár se nám zase ozval. Když už asi nebylo o čem psát, rozhodlo se pár „chytrých hlav", bezpochyby na objednávku svého Kmotra (bohužel noblesou Marlona Branda nedostihujícího), napsat cosi o „demokracii". Text ukazující hloubku politického myšlení v našem Kocourkově se zase opřel (byť mírněji - trestní oznámení se stále řeší) do mé osoby. Redaktor byl vyměněn, nový se konečně naučil napsat správně jména zahraničních politiků. Takže pokrok existuje. Ale má své meze dané vodítkem ke svému nadřízenému...

Tradiční antikomunistické bláboly, strašení „levicovým extremismem", které spíš připomíná jazyk ministra Goebbelse a nátlak na konkurenční noviny, které si dovolí otisknout něco jiného než propagaci prošedivělých chlebodárců od míchačky s betonem - takový je tedy pondělní koktejl Večerníku. Raději mám mojito...

Takový antikomunismus je směšný, zvláště když dotyčné bulvární noviny patří bývalému členu KSČ, kterému se podařilo díky hojným zakázkám od města překročit stádium reálného socialismu rovnou ke komunismu - bohužel pro nás ostatní, jen pro svou osobu.

Opravdu mám raději Ernesta Guevaru, protože to byl člověk charakterní, ne převlékač kabátů - nebo majitel stavební firmy. Já nevím, jestli bude ve třídách někdy viset jeho portrét, ale rozhodně vím, že ho mladí nosí na tričku častěji než portrét pana Peichla.

Negramotné uvažování pisatele by si konečně asi přálo v rámci té své zvrácené logiky a prosazování „demokracie"  třeba destrukci Wolkerova pomníku - konečně vždyť to byl komunista, co tedy s ním? Zas tolik toho přece nenapsal...

O jaké demokracii je řeč? O demokracii, ve které zde ve skutečnosti vládne jedna stavební firma? A podle toho také poznáte periodikum, které funguje jako zbytkový materiál podobných výdělků. Negramotné a servilní články oslavující místní „elitu", bohužel na úrovni slohové práce žáka 5. třídy.

A svoboda slova? Jsou svobodou slova psané pomluvy nějakým gamblerem a alkoholikem? Z takových Čapek nebo Fučík nikdy nevyroste...

Radil bych proto místnímu bulváru, aby raději řešil pravopisné chyby ve vlastních novinách a nepouštěl se do témat, do kterých místní grafomani ještě nedorostli. A autorovi? Dle fotografie mám pro něj také radu -  zabývat se místo psaní nekvalitních glos dietou.

Srbská odezva

Bělehradská organizace Centrum Tito vedená Borisem Petkovičem vydala prohlášení týkající se vulgarizace osoby jugoslávského prezidenta Tita (1892-1980) v článku redaktora Kadlece: „Protestujeme proti hanobení Josipa Broze Tita v českém listu Prostějovský Večerník. Přirovnání osobnosti našeho hrdiny boje proti fašismu maršála Tita, stejně jako dalších osobností, ke zločincům, vrahům nebo teroristům připomíná slovník ustašovců nebo jiných fašisoidních živlů. Máme s bratrským českým národem vynikající vztahy, proto je nám jasné, že celá nechutná provokace je dílem fanatických jednotlivců."

Svůj protest proti obsahu článku plného urážejících tvrzení připojil také Titův nejstarší vnuk Josip Broz (na snímku vpravo).

Hanobení politických činitelů cizích zemí bez jakékoliv odborné znalosti a ještě k tomu negramotnou formou  vyznívá v tomto směru naprosto trapně v kontextu s pochvalnými výroky osobností jako anglická královna Alžběta II., papež Pavel VI., herečka Sofie Loren,  spisovatel A. Moravia nebo černošský vůdce  M. L. King.  Kuriozní je, že se v Kadlecově článku k antikomunistické vlně přidal i místní zastupitel za KSČM Václav Šmíd. Nezbývá než dodat, že bulvární články v místním tisku nepřispívají k dobrému jménu našeho města ani k posilování mezinárodních vztahů. Zástupci Centra Tito Boris Petkovič a Ljubiša Trifanovič by měli v jarních měsících naštívit Prostějov, na konec května v Bělehradě plánují tradiční setkání s Josipem Brozem.

Martin Peč (na snímku vlevo)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce