Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVe Smržicích shořela novostavba rodinného domu

Ve Smržicích shořela novostavba rodinného domu
30.09.2012

Smržice - Čtyři jednotky z řad profesionálních i dobrovolných hasičů likvidují rozsáhlý požár rodinného domku a jeho přístaveb. Novostavba rodinného domu celkově podlehla ničivým plamenům. Škoda je asi pět milionů korun. 

Informaci o požáru převzala linka tísňového volání a to hned od několika oznamovatelů dnes, patnáct minut po čtvrté hodině ranní. Na místo společně s profesionální jednotkou požární stanice Prostějov a to osádky tří cisternových vozidel vyrazily další tři jednotky z řad dobrovolných hasičů, jmenovitě Kostelec na Hané, Vrahovice a místní Smržice.

Oheň v celém objektu

„V době příjezdu hasičů k události již plameny pronikly do celého objektu, střecha budovy se zřítila do přízemních prostor a následně došlo k celkovému rozšíření na sousedící dvojgaráž a další menší přístavbu u rodinného domku," vysvětlil mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Intenzivní hoření a vysoké plameny také částečně poškodily fasádu a střechu přilehlého sousedního domu.

Lokalizováno během hodiny

Za nasazení několika hasebních proudů se jednotkám podařilo požár lokalizovat během následující hodiny. Poté pokračovaly v ochlazování sousedních budov a rovněž důkladným průzkumem v troskách objektu hasiči vyloučili spekulace o možné přítomnosti osob uvnitř hořící budovy. „Aktuálně, stále na místě, probíhá dohašování, rozebírání a dohledávání menších ohnisek," dodává Hošák.

Škoda pět milionů

Co je příčinou vzniku požáru je v tuto chvíli v šetření hasičů ve spolupráci s Policii ČR, prvotní odhady hovoří o škodě 5 miliónů korun. Při požáru ani zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění.

(red)

Foto: HZS


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce