Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVe školách se nezahálí ani v době letních prázdnin

Ve školách se nezahálí ani v době letních prázdnin
05.08.2019 07:45

Opravy, úpravy, všemožná doplnění a vylepšení. Doba letních prázdnin je časem, kdy se ve školách rozléhá stavební ruch. Chodby, kuchyně, učebny i tělocvičny – místa, kde jak v základní škole v ulici Kollárova, tak i v základní škole v ulici Dr. Horáka, mají hlavní slovo stavbaři a řemeslníci.

„Prázdniny jsou tradičně časem, kdy se ve školách opravuje vše, co je potřeba opravit. Nejinak tomu je i letos. Všichni zde mají napilno, je třeba všechny naplánované práce stihnout do konce prázdnin. Například v souvislosti s prováděnou rekonstrukcí rozvodů vody a elektrické energie v pavilonu mateřské školy na Husově náměstí, byl zjištěn naprosto nevyhovující stav dvou kuchyňských linek nutných k zajištění provozu,“ nastínil primátor František Jura.

„Odhadované náklady na pořízení nových, včetně elektrické varné desky, si vyžádají 80 tisíc korun. Tyto náklady nebyly zahrnuty v projektové dokumentaci, stav byl zjištěn až v průběhu rekonstrukce a organizace nemá finanční prostředky na jejich pokrytí. Z tohoto důvodu radní rozhodovali o přidělení neinvestičního příspěvku,“ upřesnil náměstek primátora Jan Krchňavý. K podobné situaci došlo i na základní škole v ulici Dr. Horáka.

„Zde se řeší špatný technický stav basketbalových košů. Jejich technický stav je neuspokojivý, stáří je 15 – 20 let a hrozí nebezpečí úrazu. Tělocvična je pronajímána od pondělí do pátku od 16 do 21 hodin, v sobotu se zde hrají zápasy. Škola využije finance z rezervního fondu na výmalbu učeben I. stupně a fondu investic na rozšiřování lanového hřiště o herní prvky a na případné opravy. Další finance, 163 tisíc korun, jim odsouhlasila Rada města Prostějova, právě na zmíněný basketbal,“ vysvětlil náměstek Krchňavý. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce