Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVe III. kvalifikaci na VP uspěli koně ze Srdéčka

Ve III. kvalifikaci na VP uspěli koně ze Srdéčka
15.08.2019 06:51

V sobotu se na pardubickém dostihovém závodišti odehrála další z dostihových bitev. Zúčastnili se jí i svěřenci trenéra Stanislava Popelky z Hvozdu u Konice. V kvalifikaci do Velké pardubické oba uspěli.

Na start Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s. - III. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou steeplechase, steeplechase cross country na 5 800 metrů o 400 tisíc korun se postavilo devět koní. Mezi nimi devítiletý hnědý valach Stretton stáje Nýznerov s žokejem Janem Faltejskem a Mahony, sedmiletý hnědý valach stáje Quartis- Zámecký vrch s žokejem Niklasem Lovénem. Stretton doběhl čtvrtý, Mahony šestý. Oba se kvalifikovali do Velké.

V dalších dostizích doběhli svěřenci Stanislava Popelky na třetím, dvakrát na pátém a jednou na sedmém místě. Smůlu měl čtyřletý valach San Cristobal, který s žokejem Niklasem Lovénem nedokončil pro pád dostih přes proutěné překážky.

Se Strettonem a Mahonym se tak v Pardubicích setkáme 13. října na startu 129. ročníku Velké pardubické. (ber)

Foto: Dostihové závodiště Pardubice


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce