Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVchody – Máte uzavřeno?

Vchody – Máte uzavřeno?
27.08.2019 07:48

Strážníci se v letních měsících zaměřili na kontroly vchodů bytových domů nejen na sídlištích. Zvýšený počet kontrol v období letních dovolených zcela jistě přispívá k ochraně majetku občanů města Prostějova. Nočními kontrolami vchodů se Městská policie Prostějov snaží lidem pomáhat předcházet krádežím a upozornit je na to, aby zlodějům neulehčovali práci.

O proběhlé kontrole strážníci informovali obyvatele domu vylepeným letáčkem. Namátkové kontroly ukázaly, že občané se snaží své věci chránit. „Od 20. června bylo zrealizováno 32 akcí, při kterých strážníci zkontrolovali celkem 819 vchodů. Pouze tři vchody nebyly uzavřeny," doplnila strážník Tereza Greplová.

Několik hlavních zásad, jak předejít nepříjemným situacím: určitě bychom neměli do domu pouštět neznámou osobu, když odcházíme z bytu, vždy za sebou zamkneme, i když se tam brzy vrátíme. U bytových domů je důležité zkontrolovat uzavření dalších vchodových dveří nebo místností, kde obyvatelé domu odkládají kola a kočárky. Uzavřená by měla být i sklepní okénka. Dodržováním těchto pravidel se protiprávní činnost eliminuje na minimum. (red)

Foto: MPPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce