Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskVánoční jarmark nabídl lidová řemesla

Vánoční jarmark nabídl lidová řemesla
16.12.2012

Prostějov - Vánoce v lidových řemeslech - jarmark, který je již tradiční možností příjemné inspirace. Každým rokem zavítají do kina Metro prodejci z celé republiky, aby nabídli keramiku, korálky, šperky, drátování, hračky, perníky, bižuterie a další potencionální vánoční dárky. Byli jsme u toho.

Spousta lidí si již na akci zvykla a rádi přijdou pro inspiraci či netradiční dárky. Dopoledne pak jarmark plní hlavně školy. Jsou to právě žáci, kteří tam nakupují spoustu vánočních dárků. A je tady i deviza navíc - vidí prodejce v akci a dozví se tak, jak se daný výrobek vyrábí.

Nejen dárky ale i zážitky jsou k mání

„Nabízím zde obřadní hanácké pečivo z kynutého těsta, také vánoční přání - grafiku zdobenou slámou. Občas dám dětem kousek toho vanoce_jarmarkkynutého těsta, oni to mají rádi, tak proč bych jim nedala. Mám ale z dnešního jarmarku i zážitek. Přišel chlapec a držel v ruce korunu a říkal: „Vy to máte za deset korun. Nedala byste mi slevu?" Zeptala jsem se ho, jakou slevu chce a řekl, že má jen korunu. No tak dala jsem mu to se slevou 90 procent. To mu nedá ani Tesco, ani Lidl a on řekl: „Tak to jsem nečekal." Tak radostnou tvář jsem ještě neviděla," popsala pro iProstejov.cz svůj zážitek Marie Pachtová, známá hanácká lidová vypravěčka.

Jarmark nabídl lidem také novinky. Nově se tady prodávaly háčkované vánoční ozdoby nebo čajové vánoční origami.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce