Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskValentka na podzim ožila

Valentka na podzim ožila
04.11.2018 08:16

Letošní velmi teplý podzim je v Základní škole Prostějov, ul. E. Valenty plný různorodých aktivit žáků a učitelů.

Podařilo se nám uskutečnit plán žáků na vytvoření nového maskota školy. Na základě návrhu jedné z aktivních maminek nám bývalý žák školy Tomáš Vrtal vytvořil zdařilý grafický návrh, kolegyně Markéta Talandová vytvořila dokonce 3D model maskota, kterého jsme pojmenovali Valenťák.

Naší silnou stránkou jsou environmentální aktivity, ve spolupráci s Ekocentrem IRIS jsme zorganizovali několik výukových programů pro žáky, žáci 5. A se zúčastnili Oslav lesa na Floře v Olomouci. Pod vedením paní učitelky Jitky Šmehlíkové naše žákovská samospráva zorganizovala soutěž o nejkrásnější „halloweenskou“ dýni.

I my jsme si připomněli 100. výročí Československé republiky projektovým týdnem, v rámci kterého žáci objevovali a připomínali si celou stoletou historii naší země. Jednotlivé třídy prezentovaly své nejlepší práce, které byly následně vystaveny v prostorách školy. Žáci 7. A si zahráli „outdoorové“ hry našich babiček a dědečků – kuličky, honění obručí, blechy, slepou bábu a další. Projektový týden byl zakončen vysazením lípy před budovou školy, poté pěvecký sbor na závěr zazpíval českou hymnu.

Naši žáci jsou zdatní sportovci, mladí fotbalisté besedovali s hráči 1. SK Prostějov, starší žáci pravidelně organizují sportovní soutěže pro mladší kamarády, např. 7. A připravila 1. 11. 2018 střeleckou vybíjenou pro 5. a 6. třídy.

Z dalších akcí lze připomenou prohlídku Prahy žáků 9. A, cyklus přednášek o Kanadě v angličtině pro žáky 2. stupně, spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci při programování robotů, 3D tiskem a objevování světa technologií.

Přejeme si, aby po činorodém podzimu na naší škole přišla „horká“ zima plná dalších zajímavých nápadů a aktivit (věříme, že i se sněhem).

R. Palát, učitel


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce