Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV úterý proběhnou další demonstrace za nezávislou justici

V úterý proběhnou další demonstrace za nezávislou justici
26.05.2019 08:21

V úterý večer proběhne další, krajská vlna protestů za nezávislou justici. Demonstrovat se bude i v Prostějově na náměstí T. G. Masaryka, a to od 18,30 hodin.

„Po řadě protestů po celé České republice jsme se konečně rozhodli svolat demonstraci i do Přerova. Mnoho lidí z Přerova jezdilo na demonstrace ať už do Olomouce, Brna nebo Prahy. Nyní jsem přesvědčena, že díky uspořádání v Přerově bude účast lidí na této akci velká. Dokážeme tak, že ani lidem z Přerova není situace okolo premiéra a ministryně spravedlnosti lhostejná,“ říká hlavní organizátorka demonstrace Hana Brathová.

Spolek Milion chvilek pro demokracii opět vyzývá k demisi ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, která nastoupila do funkce krátce po návrhu státního zastupitelství na podání obžaloby v kauze Čapí hnízdo. Benešová ohrožení nezávislosti justice ale odmítá. Dále chtějí přijetí Sedmi pojistek pro nezávislost justice a obhájení kroků Andreje Babiše v televizním duelu. Pokud Andrej Babiš nevystoupí v televizní debatě a neobhájí své kroky, plánuje spolek Milion chvilek pro demokracii uspořádat v červnu další demonstraci na Václavském náměstí. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce