Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV ulicích města rostou černé skládky

V ulicích města rostou černé skládky
19.09.2019 07:34

Nejen kolem silnic, ale přímo v ulicích našeho města opět rostou černé skládky odpadu jako houby po dešti. Během několika málo dnů vyrostly hned dvě, a to ani ne 200 metrů od sebe. V Rumunské a v Žeranovské ulici.

„Napřed sem někdo postavil jen starý dětský kočárek. Na druhý den přibyly matrace a pak další nepořádek. Viděl jsem z okna dva Romy, kteří sem část věcí přivezli na vozíku,“ postěžoval si starší pán a poukázal na určitý paradox. „Dřív tady stály kontejnery na domovní odpad, ale právě nyní vybetonovali na druhé straně cesty prostor vedle kontejnerů na tříděný odpad, a tak je tu ta skládka pěkně na očích. Můžete se snažit o hezké prostředí, ale vždy se najde někdo, kdo vaši snahu zničí,“ dodal rozhořčeně s tím, že za rohem roste další skládka. V prostoru za hnízdem kontejnerů u obytného domu v Žeranovské ulici někdo odložil na trávník několik kartonových krabic a igelitových pytlů s odpadem.

Černé skládky kolem kontejnerů se v médiích řešily již několikrát. Hovořilo se dokonce o tom, že strážníci budou pachatele těchto nešvarů pokutovat. Jak je vidět, zatím to moc nepomohlo. (ok)

Foto: PaK

V ulicích města rostou černé skládky

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce