Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV sobotu bude na náměstí druhý masopust

V sobotu bude na náměstí druhý masopust
09.02.2018 06:32

Po úspěchu loňského historicky prvního masopustu na prostějovském náměstí se můžeme těšit na další masopustní veselí. Vypukne zítra v 10 hodin na náměstí T. G. Masaryka.

Jednodenní lidová akce s masopustními maskami, písničkami, klasickou zabíjačkou a komorním stylovým jarmarkem s občerstvením a řeznickými krámky jistě přiláká do centra města hodně Prostějovanů, a především rodiče s dětmi.

V 10 hodin bude prostějovský masopust zahájen a o deset minut později vyjde masopustní průvod „kolem rynku“. Jeho součástí bude vynášení prasátka a vyprávění řezníka Krkovičky. V 10.30 přijde na řadu Klapeto s písničkami našich babiček, v 11.00 Marškumpačka císařepána a v 11.30 Pohádka pro kluky a holky. V pravé poledne vyjde další masopustní průvod a jeho součástí bude tentokrát souzení kozla. Ve 12.30 přijdou na řadu další písničky našich babiček, které ve 13.30 vystřídá Pimprlové divadélko. Ve 14 hodin se můžete těšit na Spanilou jízdu pana feldvébla a ve 14.30 na další Klapeto a písničky našich babiček. Lidovou masopustní veselici ukočí v 16.00 Polévka za kačku a loučení s masopustem. Tak určitě vyrazte na náměstí. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce