Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV roce 2015 hasiči v Olomouckém kraji likvidovali téměř 6 tisíc událostí

V roce 2015 hasiči v Olomouckém kraji likvidovali téměř 6 tisíc událostí
23.01.2016 09:29

V průběhu roku 2015 hasiči Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje zlikvidovali celkem 5772 událostí, což je o 215 událostí méně než v roce 2014. Při požárech hasiči bezprostředně zachránili 24 osob, dalších 98 evakuovali z ohrožených prostor.

Nejvíce řešených událostí, stejně jako v roce 2014, měl územní odbor Olomouc (1945 událostí), územní odbor Přerov řešil 1259 událostí, územní odbor Šumperk 1092 událostí, územní odbor Prostějov 982 událostí a nejméně událostí řešili na Jesenicku, a to 494.

„Na Prostějovsku řešili hasiči 139 požárů, zasahovali u 219 dopravních nehod, likvidovali 46 úniků nebezpečných látek, řešili 520 technických havárií. Jejich zásah si vyžádalo i dalších 58 událostí,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Počet požárů v roce 2015 v celém kraji se vyšplhal na 917. Zemřely při nich 3 osoby, zraněno bylo 39 osob a 6 hasičů. Škody se vyšplhaly na více než 95 milionů korun (95 208 500 Kč).

Nejčastější příčinou vzniku požáru je nedbalost a neopatrnost dospělých, v loňském roce bylo zaznamenáno 206 požárů. Druhou nejčastější příčinou jsou technické závady – 184 požárů. Třetí místo patří úmyslně založeným požárům – v  roce 2015 jich bylo do statistik zapsáno celkem 173. Počet požárů komínů a topidel v roce 2015 vzrostl proti předchozímu roku více než dvojnásobně, statistika eviduje v roce 2015 – 69 požárů, v roce 2014 – 31 požárů.

V roce 2015 hasiči v Olomouckém kraji likvidovali 19 požárů se škodou přesahující 1 milion korun. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce