Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV průmyslové zóně vyrostou dvě autobusové čekárny. V Krasicích bude nová

V průmyslové zóně vyrostou dvě autobusové čekárny. V Krasicích bude nová
31.08.2013 09:45

Prostějov – „Retro“ zastávka s půvabným oblým tvarem od rybníka v Krasicích zmizí. Nahradí ji unifikované sklo a kov. Nové autobusové čekárny nechá město postavit také pro dojíždějící zaměstnance v průmyslové zóně

Stará zastávka v Západní ulici pod krasickým rybníkem poskytuje nocležiště lidem bez domova a občas si pod její stříškou někdo rozloží stánek. Naposledy tu nachytali strážníci prodejce ložního prádla letos v květnu. Stará čekárna mohla po malé opravě připomínat staré časy zaoblených linií šedesátých let, místo toho půjde úplně pryč. Nahradí ji zastávka z „moderních“ materiálů.

„Další dvě čekárny vzniknou v průmyslové zóně, kde s rozšířením provozu jedné z firem přibývá počet cestujících. Konkrétně na zastávce A.S.A v Průmyslové ulici a nástupní zastávce linky číslo devět v průmyslové zóně B,“ informoval radní Zdeněk Fišer s tím, že v průmyslové zóně se chystá rovněž stavba obratiště pro autobus městské hromadné dopravy.

O vybudování točny pro linku číslo devět, která jezdí od zastávky v průmyslové zóně k nemocnici, požádala radnici společnost FTL. Autobusy totiž musí na konečné couvat, což představuje riziko pro čekající pasažéry.

Na obratiště za zhruba dva miliony mají přispět firmy v průmyslové zóně. Tři nové autobusové zaplatí radnice z obecní kasy. Dohromady přijdou na více než šest set tisíc. „Počítali jsme s částkou půl milionu. Ve výběrovém řízení byla ovšem nejvýhodnější nabídková cena 599 tisíc a dalších 40 tisíc stála projektová dokumentace,“ vysvětlil Fišer, proč rada doporučila zastupitelstvu přidat na investici z rozpočtu dalších 160 tisíc. (das)

Zastávka v Krasicích. Foto: archiv MP Prostějov


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce