Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV Prostějově se rozjíždí projekt „Sladké sny, ježku!“

V Prostějově se rozjíždí projekt „Sladké sny, ježku!“
09.11.2019 07:45

Město se připojí k projektu budování soustavy zimovišt pro ježky, bezobratlé a jiné živočichy. Jde o prosté navršené shrabané listí přikryté větvemi. Zimoviště budou doplněna edukačními tabulkami. Městská zeleň tu není jen pro potěchu člověka, ale je také domovem mnoha živočichů. Obtíže jim však může způsobit i prosté zimování. S námětem pomoci přišel předseda Komise životního prostředí Libor Marčan.

„Nápad se mi tak zalíbil, že jsme jej komisi představili a ve spolupráci s odborem správy a údržby majetku města jsme vytipovali lokality. Dobrým příkladem pomoci jsou právě prosté hromady listí. Nejde o hromadu nepořádku, ale při bližším pohledu jde o horu života, kterému pomůžeme přežít nehostinné zimní měsíce,“ doplnila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

„Vytipovali jsme ve městě deset vhodných lokalit. Dvě místa jsou v Kolářových sadech - u MŠ a poblíž ulice Šmeralova, dvě místa ve Vrahovicích - v parčíku a v sadu, dále na Joštově náměstí, ve vnitrobloku Brněnská - Mozartova, na sídlišti Svobody, v Krasicích u rybníka, v Čechovicích na návsi a v Domamyslicích u Mlýnského náhonu,“ uvedl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil a připojil mapy zimovišť.

Termín realizace: je do 15. 11. 2019. (red)

Foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce