Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV Prostějově se předvedli modeláři z celé republiky

V Prostějově se předvedli modeláři z celé republiky
31.03.2013 09:07

Prostějov – Modely letadel, lodí, tanků, raket či motorek byly v sobotu k vidění v Národním domě.

Prostějovští modeláři pořádali veřejnou soutěž spojenou s výstavou napodobenin včetně celých dioramat. Blesky fotoaparátů následovaly jeden za druhým. Dokonale propracované kopie diváci obdivovali, stejně jako výtvory dvou hostů, kreslířů vojenské techniky.

„Tak bohatě obsazenou výstavku jsme za ta léta, co akci Velikonoční Prostějov děláme, ještě neměli. Své výtvory přivezli kolegové z celé republiky. Kromě prostějovských se účastnili modeláři z Prahy, Brna, Ostravy, Zlína, Boumova, Kopřivnice, Uherského Hradiště, České Třebové, Uničova, Vyškova a dalších měst,“ vyjmenoval Tomáš Studený z Hanáckého klubu plastikových modelářů s tím, že nechybělo ani oblíbené recesistické klání Jak Hanáci jijó tvargle, jedna z několika doprovodných soutěží Velikonočního Prostějova.

Ceny za nejkrásnější makety si odnesli první tři autoři v každé z kategorií – žáků, juniorů a seniorů. „A zástupci 21. odbočky prostějovského Svazu letců generála Škarvady ocenili jako každý rok modely letadel, na jejichž skutečných předlohách létali a létají čeští a českoslovenští letci,“ doplnil Studený. (das)

V Prostějově se předvedli modeláři z celé republiky V Prostějově se předvedli modeláři z celé republiky V Prostějově se předvedli modeláři z celé republiky V Prostějově se předvedli modeláři z celé republiky V Prostějově se předvedli modeláři z celé republiky V Prostějově se předvedli modeláři z celé republiky V Prostějově se předvedli modeláři z celé republiky V Prostějově se předvedli modeláři z celé republiky V Prostějově se předvedli modeláři z celé republiky

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce